از یک دست خط...

این نیز بگذرد...

        این نیز بگذرد.  خیلی جمله قشنگیه. منم امیدوارم که بگذره.

             « فراموش بشه آنچه که باید  و از یاد نره آنچه که نباید از یاد بره ! »

بعضی وقت ها  اینطور به نظر میاد که انسان به طور خودکار جلد عوض می کنه ؛  از جلد پلید بودن وارد یه جلدی میشه که بهترین دید را براش میاره  و گاهی هم برعکس میشه.

و شاید هم این تغییر و تحول ها خودکار نباشه، به خاطر آیه 257سوره بقره: یخرجهم من الظلمات الی النور والذین کفروا....

این دیدگاه وجود داره که انسان از روی جهالتش دست به عملی می زنه که نباید ، و اینه که تو منجلابی که حتی به ذهنش هم نرسیده بود اسیر میشه.

امّا من که خودم را به اون راه می زنم و انگار نه انگار که رفتارم ناپسند بوده ، فکر میکنم گرفتاریهام به طور خودکار پیش اومده ؛ یاحتی شانسم را مقصر میدونم!!  هه!

چون اونقدر در عقیده و باورم ضعف پیش اومده وادراکم تضعیف شده که نمیتونم باور کنم من همون بنده ی خوب خدام که همیشه لطف و توجهش شامل حالم بوده ؛]حالتی مثل این:  از بس غذای حاضری خوردم که دیگه یادم رفته خودم چجوری غذا بپزم[

این دفعه که خدا بخواد با من حرف بزنه( یا درست تربگم خدا گوش شنوایی بشه برای من تا حرفای دل منو بشنوه ) بهش میگم که میخوام برگردم به همون جلد پاکم که محبوبِ تو بود و از عزت تو شامل حالش می شد و عزیزو دردونت بود . میدونم که اونقدری آبرو دارم پیشش که رومو زمین نندازه . خیـــــــــلی مهربونه خیــــــــــــــــــلی. چون در عین حال که من رو به بدی ها حرکت می کردم ، مدام گوشزدهاشو  می شنیدم ، مدام موانعش را برای نرسیدن به مسیر بدی ها می دیدم . گاها متوجه می شدم و ایست می کردم ؛ اما از بس پرده غفلت و ناسپاسی ازاین لطف، زیاد و ضخیم شده بود که دوباره بعد از مکثی ، شروع به حرکت به سوی مسیر انحرافی می کردم .اما... همواره وجودش راکه سر شار از آرامش و مهربانی  و دعوت به کرامت انسانی بود و هست را درکنارم حس می کردم .

نمی دونم الان با اطمینان به خودم بگم که دیگه به مسیر غلطم پشت کردم یا نه هنوز جای اعتماد به خودم نیست! و من هنوز در دهانه آن راهم و امکان برگشت به غلط و انحراف هست؟!!!

اگر بگویم : این نیز بگذرد .... ، آنچه قراراست پیش بیاید چگونه است ؟ نیک یا...!

بار خدایا نامه جرم مرا روز جزا باز نکن      من به امید عطای تو خطاکار شدم!

/ 4 نظر / 18 بازدید
منتظر

سلام حداقل جواب سلام که واجبه نه؟

سلام خوبی ؟

کمند

سلام چطور داری ؟خوبی ؟من خوبم

نیلوفر

صل اول خوشبختی : هدف از زندگی رسیدن به خوشبختی است و در هر لحظه از زندگی می توان با اندازه گیری در صد تحقق آرزو ها ، میزان خوشبختی هر فرد را سنجید.