یه ضرب المثلی هست که میگه.....

من معمولا مطالب روانشناسی و مشاوره ای را دنبال می کنم . حالا به من ربط داشته باشه یا نه مهم نیست ...به همین خاطر وقتی حدود دو هفته قبل برنامه مشاوره کنکور از کانال یک تلوزیون پخش شد ، پای صحبت های کارشناس برنامه نشستم .

آقای کارشناس برای تاثیرگذاریِ بیشترِ صحبتهاشون , از یه ضرب المثل  استفاده کردند.  من یکی که ، خیلی خوشم اومد . ایشون گفتن یه ضرب المثل کره ای هست که میگه : هر وقت از راه رفتن خسته شدی بدو!

این جملشون واقعا در اعماق ذهنم نفوذ کرد . خیلی جالب بود .ایشون  این جملرو به این دلیل گفتن که کنکوری های محترم ، این اواخر , دیگه عمدی پنچر نکنن یا حتی اتفاقی ترمز!!!

 

واقعا هم اینطوره . بیاین یه ماجرای جالب را تعریف کنم .

دوستم برای این ترم دانشگاهش یه واحد عمومی (تربیت بدنی) برداشته بود .

برای امتحان  عملی این واحد، قرار بوده که استاد محترم از دانشجوهای محترم آزمون دو بگیرن . دوست محترم اینجانب ، جثه ظریفی داشته و به طبع توانایی 14 دور دویدن دور سالن ورزشی بزرگ دانشگاه در 5 دقیقه برایشان کمی دور از انتظار است .

خب ولی این نکته را باید متذکر بشم که" دوست جانِ " من قبلا برای میان ترم توانسته بودند 7 دور ناقابل بزنن .!!

بالاخره روز آزمون فرا میرسه . دوست بنده  با اعلان حرکت از سوی مربی شروع به دویدن میکنند. بله........ میدوند.....میدوند.......میدوند.... باز هم میدوند...... تا اینکه مربی اتمام زمان تعیین شده را اعلام میکند.

خب....... بشنوید از زبان  آیناز خانوم ( همون دوست جان محترم اینجانب):«چشمام  تار شده بود و سیاهی می رفت ، سرم گیج می رفت ، قلبم به شدت تند تند می زد ، انگار قلبم داشت بیرون می زد از سینم ! فقط تونستم به دوستام بگم که اگه می تونین واسم آب قند بیارین ........ دیگه هیچی نفهمیدم .............. چشمامو که باز کردم ، دیدم فرشته رنگش پریده و داره منو باد میزنه ، سحر واسم آب قند درست کرده ، یکی دیگه از دوستام نگرانمه و هرکدوم یه کاری می کنن که حالم خوب شه . و همه بچه هایی که اونجا بودن دورم حلقه زدن. مربی بیچاره بدجوری ترسیده بود . برای مدت چند دقیقه رفته بودم کما!!!!

تونسته بودم 10 دور بدو ام!!!بعد از اینکه حالم بهتر شد ، مربی عزییییییییز اسممو پرسید و گفت که نمره کامل رو بهت میدم!»

حالا شما هم میتونین باور کنین که اگه از راه رفتن خسته بشین و بدویین , اتفاق خوبی براتون می افته ؛ یا با همون سرعت جدیدی که گرفتین اول میشین و یا  مثل دوست من که الکی الکی به خاطر یه فشار افتادگی و بیهوشی تونست نمره کامل رو بگیره , باز هم به نتیجه دلخواه میرسین .(البته این حرفام شوخین . چون واقعا خدا بهش کمک کرد که اتفاق خاص و جدیی براش پیش نیومد. )

 

 

 

پ.ن:

آیناز عزیز ,امیدوارم اگر روزی این پست رو خوندی  از آوردن اسمت ناراحت نشی . آخه نه اینکه خودت قبلا گفته بودی ممکنه تو برنامه نود, آقای فردوسی پور از بلایی که بر سرت آمد بگه نیشخند, و تو رو به عنوان دختری که وقتی از راه رفتن خسته شده بود , دویید  لبخند ( یا بر اثر ورزش زیاد این بلا بر سرش آمد!!! تعجب) نام ببره این بود که منم  دست به کار شدم تا رودست این مجری پر سابقه بزنم .!!!!از خود راضی

 

 

/ 12 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمیرا صدیقی

میدونی چیه؟؟؟ عکس رو که دیدم یاد فیلم بچه های آسمان افتادم!!! خیلی فیلمشو دوست دارم!!

مریم

دلمان کوچک است ولی آنقدر جا دارد که برای عزیزی که دوستش داریم نیمکتی بگذاریم برای همیشه…

yas

آسمانت بی غبار
، سهم چشمانت بهار / 
قلبت از هر غصه دور
، بزم عشقت پر سرور / 
بخت و تقدیرت قشنگ
، عمر شیرینت بلند[گل][قلب]

fatemeh

salam.che bahal bood zarbolmasale!!!

فریبا

سلام عزیزم چقدر این ضرب المثله مناسب حال من بود.اونم حالا که یه هفته مونده تا کنکور سراسری 91[نگران]

فریبا

مررررررررررررررسی عزیزم[ماچ] از الان تولدت مباااااااااااااااااااااااااااااااارک[هورا][هورا][هورا] اون موقع هم حتما حتما حتما میام. چه سعادتی نصیبت شده واقعا...منم امسال تولدم با تولد امام هادی(ع) یکی شده بود[لبخند]

فریبا

انقدر حرف زدم یادم رفت بگم: منم اعیاد شعبانیه رو صمیمانه بهت تبریک میگم.امیدوارم این ماه هرچی که آرزو داری و به صلاحته از صاحبان بزرگ این ماه بگیری[گل]

منتظر

سلام ممنون از نظراتتون نمیدونم چرا دیر به دیر میایین راستی شما باید از صفحه 520 شروع میکردین خودم تا ص 120 انتخاب کرده بودم براتون اصلاح کردم فعلا از ص 521 تا 523 نوشتم بازم ممنون.[لبخند][گل]

هانی

دعا میکنم یه نمره بگیری که باور نکنی واین شکلی شی[من نبودم] اونقد زیاد باشه هاااااااااااااااااااااا [نیشخند]